دوباره دانشجو شدن...

خودمانیم، اینجا هم خیلی خبری نیست!! شاید به بی‌در و پیکری سیستم‌های خودمان نباشد، اما بهشت برین هم نیست....مثالش اینکه من یک هفته است منتظر یک میز خشک و خالی‌ام که بدهند لااقل اسمم را رویش بنویسم، اما دریغ....تازه آخر هفته، یه حاج خانمی از دانشکده صدایم کرده و چهار و پنج فرم دستم داده که پر کنم و برگردانم، بلکه پولی دستم را بگیرد و اینقدر چتربازی درنیاورم! (یاد پارس ایراتل و نهارهایش بخیر!)...

خداوکیلی خجالت کشیدم اینو گفتم...روز اول که رسیدیم، دانشجوهای اینترنشنال رو به قول خودشون دور هم جمع کردند، کلی صحبت و از این در و اون در گفتند و اینکه اینجا دلتنگی طبیعیه، ما براتون برنامه می‌ذاریم، سخته ولی کنار میاید، ممکنه حس افسردگی پیدا کنید اولش، بیاید مشاوره بگیرین و از این حرفا، حتی بعدش به من گفتند دوتا مسجد اینجا هست که جمعه‌ها نماز ظهر رو هم به جماعت برگزار می‌کنن و شما اگه دوست داری بیا...حالا تصور کن قرار بود بیان تو شریف از آمریکا دانشجو بگیرن، طرف روز اول می‌دید تو دانشگاه رو پرچمشون با احترام قدم می‌زنیم!! (یا حداقل قدم می‌زدیم!!)

دیگر اینکه اینجا پر از چینی است، یا آنطور که عمو بهنام اصرار دارد یادم بدهد، ملامینی...می‌گوید این ناقلاها می‌فهمند وقتی می‌گویی چینی!..مثلا توی اتاق (احتمالا) محل استقرار من، یک چینی، ببخشید ملامینی، هست که روز اول که من رو دیده بود، می‌گفت یو آر فِرام ایسرئیل؟! آخه بگو به قول عمو بهنام کله عفریت (بنده خدا مثل خودم کچله، البته از حق نگذریم خیلی خیلی بیشتر از من!)  تو که از دره دهات ملامین اومدی، اخه رژیم ایسرئیل می‌دونی کجاست؟! اصلا آدماش رو دیدی که فکر کردی من شبیه به اونام!!؟؟خجالت نکشیدی منو شبیه به اونا فرض کردی؟!؟

سرگرمی جالبی است اصولا! اینکه فارسی حرف بزنی، هرچی دلت می‌خواهد با صدای بلند به آدمی که الان پشت سر تو ایستاده بگویی و ته دلت یک ذره هم آب از آب تکان نخورد که ای بابا، نکند بفهمد...شوخی کردم! جنس هیچ‌کدام از ما سه نفر اینطوری نیست که با مسخره‌کردن بقیه خوش باشیم، فکر کنم عمو بهنام و عمو احسان فقط سعی دارند، و البته لطف و محبت، منو یه جوری کمک کنند با محیط وفق پیدا کنم!! چه ربطی داشت؟

اینم علی‌الحساب عکسایی از شب اول تشریف‌فرمایی‌ام به کشور استکبار تا حضور پیروزمندانه‌ام در صحن دانشگاه!!

.

.

1. اولین ساعات حضور در آمریکا، فلوریدا، اورلاندو....در کنار ساسان و کوروش..لازمه بگم من اون سمت راستیه هستم؟!؟!؟ قیافه‌ام رو که یادتون نرفته؟!

 

2. آپارتمان 64 در نهصد و نود و نه ساوت وست، خیابان شانزدهم گینزویل، فلوریدا...محل اقامت من و عمو احسان...اولدزموبیل عمو احسان یا همون ماشین مشدی ممدلی هم که بر تارک تصویر می‌درخشه!!

 

3. عمو احسان در حال صدا زدن من که بابا مدرسه‌ام دیر شد، بیا!!

 

4. تکبیر، این هم دانشگاه معظم! البته واقعا در و پیکر معنی نداره برای این دانشگاه

 

 

6. و حالا حسن ختام برنامه (مخلصیم سینای عزیزم، 5 ماچ از خان‌داداش به سمت شما)، دانشکده مهندسی گلاب (ببخشید، مهندسی صنایع یا با کلاس‌ترش، مهندسی صنایع و سیستم‌ باهم)

 

آها، یادم رفت، اینم عمو آئین (فلسطین)، عمو احسان (احتمالا آمریکا) و سهیل (فرام ایسرئیل)...واقعیت اینه که عمو آئین رفت کارآموزی تا آخر تابستون و من اتاقش رو به همراه میز و تختش اشغال کردم...حالا می‌فهمم منظور اون ملامینیه چی بوده موقع حدس زدن ملیت من!!

 

تا بعد....

امین جان نهایت سعیم رو می‌کنم عکس از تمساح‌های خیلی خیلی خطرناک موردنظر شما اینجا بذارم، اگه نخورنم!

/ 19 نظر / 19 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فریده (ح)

بابا... آخه این به اصطلاح خردمند نما که پیش بینی خوب بلده چی گفت بهتون.... نگفت که یک ماه نشده همه دل تنگی ها از یادتون می ره (حتی ما رو )... بابا اشتباه گفت.. چون هنوز یک هفته هم نشده.. خودمونیم.... بی کارید اشک مردم رو در میارین [شوخی] راستی .... حواستون به پیشگوئی های من در مورد ملامینی ها هم باشه [نیشخند] در ضمن از جدی گذشته ... مثل اینکه توی این 8 ماه بدجوری لاغر شدین ... ولی اونجا مثل اینکه معاشرت با این ملامینی ها [نیشخند] و غذا هاشون بد جوری چاق می کنه ...خلاصه حواستون باشه [زبان]

خانواده دائی پرویز

استاد نگفته بودی وبلاگ نویس قدری هستی توصیف قشنگی از انجا کرده بودی ولی دهن مارو اب انداختی خداقسمت کنه که گذر ماهم بیفته اونورا .

محسن تقوی

سلام سهیل جان دل ما رو بردی با این عکسات. اگه یه عکس از محل اقامتمون تو شمال برات بفرستم تازه میفهمی غربت کجاست . یه خونه بزرگ با کف موزاییک و دیوار گچی و من و علی تنها.ما که دو هفته است شمالیم ولی دریارو ندیدیم تو اگه میامی بیچ رو دیدی سلام ما رو بهش برسون!!

مهناز

سهیل جان اینطوری خیلی خوبه همیشه برامون بنویس و عکس بذار اینطوری انگار پیش ما هستی در ضمن اونجا خیلی قشنگه

علی ارباب

سهیل جان سلام دوستت دارم فقط عکسش را بیشتر کن یه گوشه هایی هم تمساح بذار اگه نشدما به مارمولک هم قانعیم

سحر

بابا آپ کن منتظریم....

فريده

مثکه هنوز هیچی نشده امتحانا شروع شده!!!! نه؟؟ [قهقهه]

مجید سیما

سهیل جون همه اش که آدم و هوا نشونمون دادی چندتا حوا هم نشون بده...

زيتون

بسم الله سلام دوست عزيز وهابي با صهيونيست مصالحه ميکند و ميرقصد و شراب مينوشد اما حاضر به تحمل سني و شيعه نيست و شيعه(متاسفانه از نوع خشک و مقدس) حاضر به تحمل فلسطيني نيست و او را به جرم ناصبي و سني بودن لايق مرگ ميداند حتي اگر به دست صهيونيست باشد.... سري بزن و پيام بگذار

ابوالفضل

‌سلام سهیل جوووووون[بغل] نوشته بودی اولین ساعات حضور در آمریکا، فلوریدا، اورلاندو....[خجالت] راستش را بگو به جای این نقطه چین ها کجا دیگه رفته بودی![خنده] ما از دور نوشنه هاتم میبینیم مثل اینه که همین الان کنارمون داری سخنرانی میکنی[شوخی] موفق باشی.[دست]